Akce MŠ 2019/2020

Milí rodiče a milí předškoláčci, budoucí prvňáčci!
Teď už před nikým neutajíte, že se chystáte v září do školy, ba právě naopak! Všichni to už totiž ví! A víte proč? Protože se na vaše fotky mohou lidé podívat ve výloze COOPU na Horní Bečvě.
P.S. Pokud budete mít zájem si fotku vašeho dítka stáhnout, najdete ji na Rajčeti.

Den dětí v MŠ

Děti si užily svůj svátek jaksepatří. Na zahradě MŠ je čekaly dvě překážkové dráhy, namotávání bonbónů na klacík a kreslení křídou na chodník. Nechyběl, samozřejmě, ani malý dáreček.

Fotogalerie: Den dětí

Děti hrají dětem

První pohádku O dvanácti měsíčkách zahrála třída Zajíčků.

Saunování

Každoročně nabízíme dětem saunování v naší suché sauně v budově MŠ. Tam děti zažijí saunovací ceremoniály doprovázené příběhem a ochlazovací bazének, ve kterém si užijí legraci.

Pohádka v MŠ

Divadlo Maringotka k nám přijelo s pohádkou "Mňau a haf".

Lyžařský výcvik
Jak na nový rok, tak po celý rok... My jsme začali lyžařským výcvikem. Všechny děti se naučily lyžovat. Ti, kteří už to uměli, tak se zdokonalili a ti, kteří na tom nikdy nestáli, tak se to naučili. Děkujeme všem instruktorům z Mount. SCHOOL!
foto:ZDE

Fotogalerie: Lyžařský výcvik

Divadlo v MŠ

Ke konci roku nás navštívila paní Sasínová s Vánoční pohádkou.

Fotogalerie: divadlo

Vánoční nadílka

Ježíšek zamířil i do naší školičky, aby rozveselil naše dětičky.

Fotogalerie: Vánoce

Vánoční dílničky

Již po několikáté jsme uspořádali předvánoční setkání rodičů v jednotlivých třídách MŠ. Čekalo je krátké vystoupení dětí s vánočními koledami. Především pak vánoční tvoření, které si rodiče i děti společně užili.

foto: ZDE

Fotogalerie: Dílničky

Rozsvícení Vánočního stromu

V sobotu před základní školou se konalo rozsvícení Vánočního stromu. S nepatrným zpožděním jsme zazpívali písně o zimě, o Mikuláši a pro navození vánoční atmosféry, koledy.

Fotogalerie: Vánoce

Mikulášská nadílka

"Čertíku Bertíku, co to neseš v pytlíku?..." Čertík si nikoho neodnesl, pouze šedou myš. Sv. Mikuláš přečetl v kouzelné knize chování jednotlivých tříd a andílek je odměnil balíčkem plný dobrot a samozřejmě ovocem, protože ten kdo jí ovoce na toho čert nemůže.
foto: ZDE

Fotogalerie: Mikuláš

Beseda s myslivcem
Na návštěvu za námi přišel myslivec pan Červený, povykládal nám vše co bychom měli vědět o zvířátkách v lese. Jak vypadají, co jedí, co jim můžeme v zimě přinést ke krmelci, jak se chovat při setkání s nimi. Odpověděl také na dotazy dětí i paní učitelek.

foto : ZDE

Fotogalerie: Beseda s myslivcem

Divadlo koloběžka

O dnešní zábavu se postaralo divadlo Koloběžka s pohádkou "Co malí medvědi o podzimu nevědí".

Pohádkové lázně
Děti milují zábavní centra, tak proč bychom jim nedopřály trochu zábavy i v pohádkových lázních. S úsměvem na tvářích děti jezdily po velkých skluzavkách, plavaly v míčovém bazénu a zdolávaly překážky.

Fotogalerie: Pohádkové lázně

Solná jeskyně

V letošním roce jsme dostali sponzorský dar v podobě pobytu v solné jeskyni na hotelu Cherry. A to díky rodině Lukášových. V solné jeskyni si děti hrají s krystaly soli, relaxují a hlavně dýchají zdravý vzduch s blahodárnými účinky.

Fotogalerie: Solná jeskyně

O popletené slepici

Naší školičku navštívilo divadlo Bublanina s pohádkou O popletené slepici.

Fotogalerie: Pohádka

In-line brusle

Předškolní děti obuly místo botiček boty s kolečky. 11.9.2019 to začalo trochu divoce, ale dnes už jsou děti bruslaři jak se patří. Za to vděčíme Středisku volného času v Rožnově pod Radhoštěm a děkujeme také maminkám, které nám pomáhaly.

Fotogalerie: In line

Na hříbkách

Třída Zajíčků a Medvídků využila krásného podzimního dopoledne a vydala se do lesa.

Foto: ZDE

Fotogalerie: V lese

Martiňák

Dopolední akce s rodiči, výšlap na Martiňák, si užily nejenom děti, ale i rodiče. Cíl byl zdolán a někteří si přinesli suvenýr v podobě tašky plné hříbků.

foto: ZDE

Fotogalerie: Martiňák

Představení v Kině Rožnov pod Radhoštěm

Předškolní děti měly možnost již v září navštívit kino v Rožnově pod Radhoštěm, kde viděly představení "Škola hrou na druhou" pod vedením Honzy Krejčího.

Fotogalerie: Kino