Námořnická pohádka

O tom, jak mořská "žíněnka" ztratila zelenou perlu, která se nakonec našla v Austrálii u klokana v batohu se děti dozvěděly v pohádce s názvem "Námořnická".

Loučení s předškoláky
A je to tady. Uběhlo to jako voda a musíme se rozloučit. Ale užili jsme si to. Nejen dobu strávenou ve školce, ale také opékání špekáčků, přenocování v MŠ úplně beze strachu, i když za okny se všichni čerti ženili, a druhý den pasování školáků.

Fotogalerie: Předškoláci

Mezinárodní den dětí

Když děti slaví svůj svátek, nesmí chybět legrace, pohyb, ale také nějaká dobrota. Proto si děti užily karneval, sportovní dopoledne a zmrzlinu. Tentokrát nám umíchali vanilkovo kaktusovou. Mňam!

Fotky svých dětí naleznete na Rajčeti ve složkách svých tříd.

Fotogalerie: MDD

Brigáda na zahradě MŠ

Velké poděkování patří všem rodičům, kteří se zúčastnili brigády na zahradě MŠ. Po vašem zásahu se proměnil záhonek k nepoznání.

Jaké práce se na zahradě provedly najdete na fotkách zde:

Fotogalerie: Brigáda

Výlet do hvězdárny

Dozvědět se spoustu zajímavostí o planetách a mrknout se dalekohledem na Slunce se děti přijely podívat do hvězdárny ve Valašském Meziříčí. Velkým zážitkem se pro některé stala také jízda autobusem.

Bubnování

Bubnovat do rytmu se dětem moc líbilo a měly možnost seznámit se a vyzkoušet hrát i na jiné hudební nástroje.

Medvídci

Myšičky

Fotogalerie: Bubnování

Výlet na Bílou

Naši předškoláci si v zábavním parku na Bílé zahráli na piráty, skákali, klouzali se a vůbec zdolávali spoustu překážek, aby našli poklad.

Fotogalerie: Výlet na Bílou

Společné foto

Letos nám focení vyšlo, děti budou mít vzpomínku na svou třídu plnou kamarádů.

Fotogalerie: Fotografování

Pohádka O líném Kubovi

Děti s nadšením zhlédly divadelní představení "O líném Kubovi" a zjistily, že být líný se nevyplácí a není to vůbec fajn.

Výlet na přehradu

Naši fyzickou kondici jsme otestovali na prvním jarním výletě k přehradě. Sluníčko nám svítilo a celé dopoledne jsme si náramně užili.

Fotogalerie: Přehrada

Pan včelař

Pan včelař Radek Nejedlý přišel dětem povyprávět jak to funguje ve včelím společenství, děti mohly nahlédnout do skutečného úlu a vyzkoušet si opravdickou včelařskou kombinézu.

Více fotek naleznete zde:

Fotogalerie: Včelař

Pan myslivec v MŠ

Do školky nás přišel navštívit pan myslivec. Jeho vyprávění o lese a o zvířátkách děti velmi zajímalo.

Vîce fotek najdete zde:

Fotogalerie: Myslivec

Adolf Dudek a mikulášská nadílka

Dnes bylo v naší školce hodně veselo. O smích a dobrou náladu se postaral pan Adolf Dudek - ilustrátor dětských knížek a po jeho vystoupení už na děti čekala mikulášská nadílka.

Spoustku fotek a videí si můžete prohlédnout zde:

Fotogalerie: Mikuláš

Výšlap na Martiňák
Objednali jsme si krásné počasí a vyrazili jsme. Kam? No přece na Martiňák!
Pro některé děti to byla první dlouhá tůra (necelých 10km), ale zvládli to úplně všichni.

Fotogalerie: Martiňák

Projektové dny s robotem

Během dvou dnů se děti seznámily s programováním malého robota, nakreslily pomocí něj kružnici, dozvěděly se, jak funguje měření teploty v podobě plastové láhve a brčka a spoustu dalších zajímavostí.

Fotogalerie: Robot

Mláďátka papoušků

Ve čtvrtek jsme měli na zahradě MŠ vzácnou návštěvu. Šest zpola opeřených mláďat papoušků Ara ararauna k nám přivezla paní Hrubíková, za což jí patří velké díky. Děti měly možnost si papoušky nejen pohladit, ale i se s nimi vyfotit.

Fotky si můžete prohlédnout zde:

Fotogalerie: Papoušci

O Budulínkovi

Dnes k nám zavítala paní Lenka Sasínová se svou pohádkou o Budulínkovi. Budulínek i děti se dozvěděly, jak je hezké pomáhat starším lidem a jak se nevyplácí věřit prohnané lišce.

IN-LINE BRUSLENÍ

Naši předškoláčci mají za sebou první lekci výuky na in-line bruslích.
Samozřejmě se počáteční rozjezdy neobešly bez pádů, ale to patří ke všem začátkům. Děti ale vše zvládly s úsměvem na tváři a těší se na další jízdy.

Foto ZDE

In-line bruslení