Pro maminky

Proč jednou nezkusit něco nového? V letošním roce nám s programem pro maminky pomohl pan Dudek, který zapojil jak děti tak i jejich rodiče do své show.

Fotogalerie: Pro maminky

Vystoupení pro důchodce

Třída Medvídků vystoupila se svým pásmem pro babičky a dědečky. Všem vykouzlili úsměv na obličeji a zpříjemnili jim den.

Fotogalerie: Vystoupení

Výlet do Valašského muzea v přírodě

V letošním roce předškolní děti navštívily Mlýnskou dolinu ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Měli možnost vidět technické stavby převážně na vodní pohon, jako je mlýn, pila, aj., ale největším zážitkem pro děti byla kovárna.

Fotogalerie: Muzeum

Divadlo paní Borošové

Příběh O neposlušných kůzlátkách se krásně prolínal s pohádkou O Červené Karkulce. Do pohádky byly také zapojeny děti, které si pohádku velice užily.

Fotogalerie: Divadlo

Děti hrají dětem

Předposlední pohádku v tomhle školním roce O dvou řepách zahrály děti ze třídy zajíčků.

Fotogalerie: Děti dětem

Jarní tvoření

Jaro jsme společně přivítali a pokud někdo náhodou nestihl jarní výzdobu doma, mohl to napravit na jarním tvoření v naší školičce. 
foto ZDE

 

Fotogalerie: Jarní tvoření

Hvězdárna

S předškolními dětmi jsme si udělali výlet do Valašského Meziříčí, kde jsme navštívili hvězdárnu. Děti si poslechly program o vesmíru, ale největší zážitek pro ně byl moment, kdy se otevřela střecha kopule a mohly se podívat hvězdářským dalekohledem.
foto ZDE

Fotogalerie: Hvězdárna

Koncert ZUŠ

Navštívili nás žáci ZUŠ pod vedením pana Blinky. Mohli jsme si prohlédnout a poslechnout hru na keyboard a nejrůznější dechové nástroje.

Fotogalerie: Koncert ZUŠ

Děti hrají dětem 

Australskou pohádku O ztraceném sluníčku, kde nás děj vtáhl na druhou stranu světa, zahrály děti ze třídy medvídků.

Fotogalerie: 2018/2019

Děti hrají dětem 
Dnes se předvedly děti ze třídy zajíčků s pohádkou O Koblížkovi, ale trochu jinak.

Fotogalerie: 2018/2019

Krokování

Základem počítání je rytmus. Starší děti si vyzkoušely krokování z Hejného metody, kdy se učily sesynchronizovat slova a pohyb, také se touhle metodou učily sčítat a odčítat.

Fotogalerie: Krokování

Vítáme jaro 
"Neseme Morenu pěkně vystrojenů". Třída myšiček vyrobila Morenu, které jsme společně zazpívali a pustili ji po vodě pryč. Tak jsme se rozloučili se zimou a můžeme přivítat jaro.
 

Fotogalerie: Morena 2019

Návštěva první třídy

Každoročně předškolní děti navštěvují první třídu základní školy. Děti si prohlédly prostředí školy, poznaly jak probíhá výuka a vyzkoušely si jak se sedí za lavicí. Samozřejmě nechyběl ani úkol, který  pro předškoláky připravila paní učitelka Zuzana Valová.

Fotogalerie: Ve škole

Návštěva knihovny
Děti navštívily místní knihovnu. Paní knihovnice Denisa Vašková nás seznámila a provedla knihovnou. Pověděla nám jak se knihy vyrábějí, přečetla úryvek z knihy o medvědech a připravila si pro děti aktivitu. Poté si děti mohly knihy prohlédnout, popřípadě se na něco zeptat.

Fotogalerie: Návštěva knihovny

Děti hrají dětem

Poprvé v letošním roce nás čekají pohádky jednotlivých tříd. Jako první nám  zahrály pohádku O zpívajícím domečku děti ze třídy medvídků.

Fotogalerie: Děti hrají dětem

Divadlo ve školce
Mimo plánované akce k nám přijelo divadlo s pohádkou O porouchaném robotovi.

Fotogalerie: Divadlo

Skřivánek

Již druhým rokem jsme měli možnost vystoupit na akci Skřivánek. Děti ze třídy Zajíčků se předvedly jako klauni, kteří radostně zatancovali a zazpívali. 

Fotogalerie: Skřivánek 2019

Zima nám nadělila
Letošní zima se ukázala se vší parádou. Školička dostala bílý kabátek a děti si užívaly hry v hromadách sněhu.

Fotogalerie: Zima

Divadlo Psí starosti 

Divadlo s doprovodem malých hudebních nástrojů o tom, jak je těžké vybrat si spolubydlícího mezi zvířátky, z nichž každé má své přirozené projevy chování.  

A že to není vůbec jednoduché se přesvědčil pejsek, který chtěl sdílet svůj domov s někým, kdo bude čistotný, tichý, nebude dupat, nebude mu dělat díry do domečku a hlavně ho nebude štípat! A byly to právě blešky, které naskákaly i na děti a jen díky včasnému zásahu paní veterinářky se nám nerozutekly po celé školce.

 

Fotogalerie: Divadlo

Lyžařský výcvik

V letošním roce nám počasí krásně vyšlo. Děti se společně pobavily a vydaly ze sebe ty nejlepší výkony a to jen díky instruktorům z Mount. SCHOOL. Od pondělí do pátku děti trénovaly ve družstvech, zdokonalovaly svoji jízdu a někteří se učili úplným základům. V pátek už všechny děti dokázaly lyžovat na středním kopci, kde také proběhly závěrečné lyžařské závody.
 
Foto: ZDE

Fotogalerie: Lyžák 2019

Vánoce zvířátkům
Samozřejmě nezapomínáme udělat radost ani zvířátkům z lesa.

Fotogalerie: Vánoce v lese

Vánoční tvoření
Máme tady po roce, opět krásné vánoce. Už pátým rokem probíhá vánoční tvoření s rodiči a dětmi, při kterých si společně  vytvoří vánoční výrobky a načerpají vánoční atmosféru.

FOTO ZDE

Fotogalerie: Vánoční tvoření

Rozsvícení vánočního stromečku
Již po druhé měly děti možnost být součástí programu při rozsvěcování vánočního stromečku. Ve velkém počtu zahájili program vánočními písněmi s doprovodem nejen hudebních nástrojů, ale také kostýmů.

Fotogalerie:Rozsvěcování

Mikulášská nadílka
Ani letos samozřejmě nechyběla Mikulášská nadílka. V podání čerta, anděla a samozřejmě sv. Mikuláše, který nadělil dětem balíček dobrot a připomněl, jak se mají chovat celý následující rok.
 
 

Fotogalerie: Mikuláš 2018

Muzikoterapie
Už třetím rokem nás navštívil pán s djembe bubny a jinými terapeutickými nástroji, při kterých se děti uvolní a nechají se unášet jejími léčivými zvuky.
 
 

Fotogalerie: Muzikoterapie

Beseda s myslivcem 
Medvěd je aktuální téma, které se šiří okolím a také zamířilo k nám do školky. Pan myslivec nám udělal besedu o medvědovi a o zvířátkách žijících v lese. 

Fotogalerie: 2018/2019 - Myslivci

Výlet do pohádkových lázní
Třída medvídků a zajíčků navštívila Pohádkové lázně v R.p.R. Dětská radost a smích šel slyšet v celé budově. Nejen dětské atrakce byly zajímavé, ale také doprava linkovým autobusem a procházka parkem.
 
 

 

Fotogalerie: 2018/2019 - Pohádkové lázně

Princ Bajaja
Do naší školičky zamířilo divadlo s dřevěnými loutkami, které zahrálo pohádku o princi Bajajovi.
 

Fotogalerie: 2018/2019 - pohádka

Vítaní občánků

Amálka, Zuzanka, Tomášek a Páťa přivítali nové děti souborem písniček, básniček a nechyběl ani taneček.

Fotogalerie: 2018/2019- Vítání občánků

Saunování
Ani letos nebude chybět saunování. Od listopadu mají děti možnost navštěvovat jednou týdně naší saunu, ve které se krasně prohřejí a následně ochladí ve studeném bazénku. 
 

Fotogalerie: 2018/2019 - Sauna

Drakiáda
,,Vyletěl si pyšný drak, vyletěl až do oblak."  Vítr nám zrovna nehrál do karet, ale draci létali i s malým větrem v zádech.

Fotogalerie: Drakiáda

Divadlo
Dne 18.10. nás navštívilo divadlo s pohádkou o Otesánkovi.

Fotogalerie: Divadlo

2018/2019

Divadlo v R.p.R.
Předškolní děti jely linkovým autobusem do Rožnovského kina, kde viděly divadelní představení O nejdůležitějších věcech v životě.
________________________________________________________________________________

 

Fotogalerie: Divadlo Rožnov

In-line bruslení
I letos měly nejstarší děti možnost využít lekce In-line bruslení, kde za pomocí instruktorek Jitky a Vlaďky ze SVČ Rožnov p. R. se děti již po šesti lekcích naučily základům bruslení. Někteří už jezdí rychlostí blesku. Samozřejmě, jak už to tak bývá, nechyběly ani pády.
 

Fotogalerie: 2018/2019 - IN line bruslení

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode