Úspěchy žáků

2016/2017

____________________________________________________

Zeměpisná olympiáda

1. února se uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci byli rozděleni do tří kategoriÍ.  Kategorii A řešili šesťáci, jejich otázky se týkaly hlavně vesmíru, kategorie B je pro 7. třídu, v té se objevily otázky z regionálního zeměpisu. Kategorie C je společná pro 8. a 9. třídu, žáci odpovídali na otázky ze sociální sféry a zeměpisu České republiky.

Vítězové školních kol reprezentovali naši školu v okresním kole  21. 2. 2017 na Základní škole Pod Skalkou.

Kateřina Blinková z 6. třídy obsadila 6. místo, Vašek Křenek ze 7. třídy byl třetí a osmák Martin Holčák byl desátý.

Všem děkujeme za krásná umístění!

2014/2015

__________________________________________________________

Úspěch našeho žáka

Dominik Kaniok, žák 9.A, vyhrál okresní, krajské kolo a obsadil 2. místo v celorepublikovém kole výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí“. Diplom a věcnou cenu převzal 12.6. 2015 v Přibyslavi. Gratulujeme.

Fotogalerie: Úspěchy žáků

_______________2013/2014_____________________________________________________________

ÚSPĚCH V ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDĚ

19. února 2014 se na ZŠ Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali vítězové škoního kola - Jakub Kysučan, Michaela Fárková a Albert Skramuský. Albert Skramuský v kategorii 8. a 9. tříd získal 2. místo a postoupil do krajského kola, které se uskutečnilo 17. března 2014 v Uherském Hradišti. I zde Albert prokázal všeobecné znalosti a získal velmi pěkné 4. místo. Albertovi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů ve studiu na střední škole.

____________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________

Michal Lejska MISTREM SVĚTA!!!

Skromný chlapec z malé vesnice, který díky talentu a individuelní každodenní píli proměnil své sny ve skutečnost. I tak by se dal popsat příběh Michala, který začal      s požárním sportem před třemi lety a za tak krátkou dobu se vypracoval na úroveň nejvyšší, dostal se do reprezentace České republiky a odjel reprezentovat na IV. Mistrovství světa dorostenců v požárním sportu do ruského Podolsku.

Na mistrovství, které probíhalo ve dnech 5. - 9. srpna soutěžili dorostenci ve výstupu na cvičnou věž, v běhu na 100 metrů překážek, ve štafetě 4x100 metrů, a   v královské disciplíně požárním útoku. Po prvním soutěžním dnu, kdy byla na programu disciplína výstup na cvičnou věž, se držela česká parta na čtvrtém místě, s čímž se tak trochu počítalo, neboť zde jsou státy východní Evropy tradičně silné. Michal obsadil na věžích 14. místo s pěkným časem 7,69 s. Ale vše se mělo změnit již druhý den, kde bylo na programu 100 metrů překážek a štafeta 4x100 metrů. Tady se čekal vzestup v celkovém hodnocení a nezakrývalo se ani očekávání nad možnými postupy do finálových rozběhů a možnost porvat se o příčky nejcennější tj. tituly mistrů světa. Jedním z adeptů byl v kategorii mladší dorost právě i Michal, který svými časy během sezóny ukazoval, že patří mezi ty nejlepší na světě. Bohužel mu jeho dva pokusy nevyšly a neposlušný rozdělovač Míšu nenechal ukázat to nejlepší, co umí. Nakonec čas 19,92 s znamenal 12. místo. O to víc byl Míša zklamaný, když viděl výsledné časy rozběhů v jeho kategorii, kde padly pouze dva časy pod 18 s. To je hranice, pod kterou se standardně dostával a to by mu zajistilo účast ve čtyřčlenném finále a možnost se porvat o titul mistra světa v této disciplíně. Ale i přesto, že se některým nedařilo podle představ, Češi tuto disciplínu ovládli a v celkovém hodnocení se posunuli na již pěknější třetí místo. Odpoledne se postavili na start štafety 4x100 metrů a konečné druhé místo znamenalo i postup    v celkovém hodnocení taktéž na stříbrný stupínek. Poslední den byly na programu požární útoky. V celkovém hodnocení ztráceli kluci čtyři body na první Rusy, ale naděje zde pořád byla, zejména proto, že v této disciplíně jsou Češi velmi silní. Kluci nezklamali a ukázali čas, který znamenal prvenství v této disciplíně, které současně s pátým místem Rusů neznamenalo nic jiného než postup do čela celkového hodnocení a zisk historicky prvního titulu

MISTRŮ SVĚTA

v dorosteneckých kategoriích. Je to obrovský úspěch pro českou práci s mladými hasiči.

O tom, že právě Valaši produkují spoustu výborných mladých závodníku, svědčí i to, že v dvanáctičlenné výpravě byli čtyři zástupci okresu Vsetín: Michal Lejska SDH Prostřední Bečva, Adam Bartoň SDH Oznice, Jan Gášek SDH Karolínka Sklárny a Jaromír Burda SDH Juřinka. Pro náš sbor je Michalův titul mistra světa jednoznačně největší úspěch práce s mladými hasiči.

Věřím, že o Michalovi ještě hodně uslyšíme a, že pro mnohé mladé hasiče nejen na Prostřední Bečvě bude vzorem a nebude posledním, kdo se do reprezentačního týmu dostane.

FOTO

___________________________

____________________________________________________________________

Blíž přírodě - výtvarná soutěž

Již podruhé se žáci naší školy zúčastnili výtvarné soutěže  ,,Jsem Blíž přírodě" pořádané společností NET4GAS ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody.

I v tomto ročníku byla naše škola úspěšná. Autorem vítězného obrázku se stal Roman Maléř. Za svůj obrázek získal věcnou cenu - spacák a předplatné časopisu Naše příroda. Součástí výhry byl i výlet pro celou třídu, který se pro žáky 7. ročníku uskutečnil 9. října 2013. Sedmáci navštívili přírodní rezervaci Choryňský mokřad. Našim průvodcem byl pan Mirek Dvorský z ČSOP Valašské Meziříčí, který žáky seznámil s nutností a významem ochrany přírody,  s významem mokřadů v krajině.   U informačních tabulí představil rostliny a živočichy vyskytující se v dané lokalitě.

Dalším našim zastavením byla Bezbariérová přírodovědná naučná stezka, která představuje přírodu ve vodě i na březích kolem rybníčku na vojenském cvičišti bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí. Je upravena pro tělesně postižené na vozíčcích a pro rodiny s kočárky a malými dětmi. Je dlouhá 800 m a v provozu je od jara do podzimu.

Úspěchy žáka naší školy

Vážený pane řediteli,

chci touto cestou vyjádřit poděkování škole v Horní Bečvě za spolupráci a bezproblémové uvolňování Vojty Bambuška při závodech a soustředěních, kterých se letos zúčastnil.

Chtěl bych Vás taky informovat jménem klubu Ski Soláň, za který Vojta jezdí, o jeho úspěších v minulé sezoně.

Myslím, že je to i dobrá prezentace školy Horní Bečva na poli sportovním.

Vojta byl po úspěších v minulém roce zařazen, jako nejmladší člen,do reprezentace České republiky v alpských disciplínách.

V rámci 7 republikových závodů, konaných v této sezoně, obsadil :

1x 1. místo

3x 2. místo

3x 3. místo ve slalomu i obřím slalomu.

V rámci Moravských závodů obsadil 4x1. místo a 1x 2. místo

Na Mistrovství ČR konané v rakouském středisku Hochficht Vojta obhájit titul vícemistra ve slalomu. V obřím slalomu ho dělilo od medaile 0,09 s a skončil na

5. místě.

Těmito výsledky byl Vojta nominován na prestižní závody mistrovství světa v italské Folgarii, kterých se účastnilo 42 států z celého světa.

První den startoval Vojta s číslem 96 a na rozbité trati obsadil v obřím slalomu           16. místo.

Druhý den s číslem 99 byl ve slalomu  v prvním kole na 10.místě ,ve druhém však spadl a závod nedokončil.

V rámci Českého poháru, v součtu všech závodů, obsadil letos celkově 3. místo.

V žákovském žebříčku je pro příští sezonu, po odchodu starších z kategorie veden jako jednička v České republice.

Těmito výsledky byl opět zařazen pro příští sezonu do reprezentačního družstva ČR.

Děkuji ještě jednou vedení školy a třídní učitelce za spolupráci při těchto mimoškolních aktivitách.

S pozdravem J. Bambušek

Přejeme Vojtovi mnoho dalších sportovních úspěchů.

FOTO

2011/2012

Výtvarná soutěž

V pondělí 30. 4. 2012 proběhla na naší škola akce „ Den Země“. Žáci 7. – 9. ročníků plnili různé úkoly v rámci environmentální výchovy. Žáci 6. ročníku se zapojili do celostátní  výtvarné soutěže . Jejich úkolem bylo navštívit vybranou přírodní lokalitu  a namalovat krajinu této oblasti.  Po dohodě s pracovníky Českého svazu ochránců přírody  šesťáci navštívili přírodní lokalitu Kudlačena . Na informačních panelech se nejdříve seznámili se zajímavostmi této přírodní památky  a poté plnili výtvarný úkol.

Nejpěknější obrázky byly zaslány do soutěže. Z celkového počtu 286 doručených obrázků, které zachycovaly přírodní lokalitu z programu NET4GAS Blíž přírodě, porota vybrala z každé kategorie vítěze.

Vítězem kategorie  4. – 6. tříd základních škol se stal

Dominik Kaniok (6. třída)

se svým obrázkem „Jaro na Kudlačeně“.

Dominik  za své vítězství získal věcnou cenu a celá třída dne 20. 6. 2012 jela na celodenní výlet do přírodní lokality Biocentrum Mokroš s návštěvou  záchranné  stanice  v Němčicích nad Hanou.