2016/2017

_____________________________________________

ZŠ Horní Bečva druhá v okrese

     V úterý 15.11.2016 jsme se zúčastnili okresního kola ve florbalu, které jsme si vybojovali společně se ZŠ Dolní Bečva v okrskovém kole.Okresní kolo se konalo ve Vsetíně „Na Lapači“ v krásně zrekonstruované hale. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin. Ve skupině A proti sobě nastoupila družstva ZŠ Jablůnka, ZŠ Rokytnice Vsetín, ZŠ Hovězí a ZŠ Dolní Bečva. Ve skupině B se proti sobě utkala družstva ZŠ Trávníky Vsetín, ZŠ Hošťálková, ZŠ Francova Lhota a ZŠ Horní Bečva.

     Trošku jsme měli obavy, jak na nás bude působit velké hřiště, na kterém se hrálo 5+1. Ukázalo se, že to pro nás byla výhoda. Florbalisté Horní Bečvy svou skupinu vyhráli bez ztráty bodu a bez problému postoupili do semifinále, kde jsme narazili na Dolní Bečvu. V druhém semifinále se proti sobě utkala družstva ZŠ Trávníky a Rokytnice. Trošku jsme se „derby“ proti Dolní Bečvě obávali, ale i s nimi jsme si poradili. Ve finále na nás čekal soupeř, se kterým jsme si poradili už ve skupině, a který se do finálových bojů dostal díky naší výhře a lepšímu skóre. Bečvané byli na hřišti lepším týmem, bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli. Zápas skončil remízou a muselo se rozhodnout v samostatných nájezdech. V těch byl, bohužel, lepší náš soupeř z Trávníků, který si vybojoval postup do krajského kola. Na třetím místě se umístila ZŠ Dolní Bečva.

     Kluci z Horní Bečvy byli z prohry smutní, celým turnajem prošli bez prohry a ve finále prohráli až na nájezdy. Chtěl bych jim touto cestou moc poděkovat za krásný sportovní zážitek, i když jsme do krajského kola nepostoupili. Bohužel, i takový je sport.

     Turnaje se zúčastnili tito hráči: nahoře zleva Jakub Bil, Pavel Juroška, Daniel Němec, Petr Kasala, Tomáš Cverna a učitel Zbyněk Kocurek. Dole zleva Tomáš Křenek, Morten Vašut, David Křenek a Daniel Fiurášek.

 

                                                                           Mgr. Zbyněk Kocurek

_____________________________________________

Vybíjená - okrskové kolo 

     V pátek 11.11.2016 se dívky 6. a 7. tříd zúčastnily okrskového kola ve vybíjené, které se konalo v Rožnově pod Radhoštěm na ZŠ 5.května. Holky tato hra velice baví a to potvrdily i na tomto turnaji. Toho se zúčastnilo celkem osm družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Naše holky prošly skupinou bez ztráty bodu. Skupinu suverénně ovládly. Do semifinále nastoupily proti ZŠ Hutisko-Solanec, které skončilo na druhém místě ve skupině A. Zápas to nebyl jednoduchý, holky po prvním poločase prohrávaly o dva body, ale svou disciplinovaností se jim podařilo zápas obrátit na svou stranu. Holky měly obrovskou radost z postupu do finále i z postupu do okresního kola. Ve finále se střetly se soupeřkami ze ZŠ Videčská. Finále bylo dramatické. Po prvním poločase byl stav nerozhodný, konec zápasu také vítěze neurčil. V prodloužení jsme bohužel prohráli o jeden bod. Ale to nic nemění na tom, že jsme si všichni turnaj, i v nových dresech, užili. 

Pořadí:

1. ZŠ Videčská

2. ZŠ Horní Bečva

3. ZŠ Hutisko-Solanec

                                                         Mgr. Zbyněk Kocurek

______________________________________________________________________________________________

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode