Sportovní

2014/2015

Hornobečvanské děti si perfektně zalyžovaly

Jako každý rok, tak i letos jsme uspořádali lyžařský výcvik pro žáky 5. a 7. tříd ze ZŠ Horní Bečva v lyžařském areálu „U Sachovy studánky“ na Horní Bečvě. Výcvik probíhal v období od 2.2. do 6.2.2015. Řekl bych, že jsme zvolili ten nejlepší termín, jaký jsme letos mohli zvolit. Celý týden bylo nádherné počasí, teploty se držely lehce pod bodem mrazu, a to znamená, že podmínky pro výuku byly přímo luxusní. Výborně upravené sjezdovky, obětavý a vstřícný personál Tondy Tovaryše, ale také usměvavý personál v restauraci tento pocit jenom utvrdil.

Lyžařského výcviku se letos zúčastnilo 41 žáků, o jejichž výuku se starali čtyři instruktoři. První skupinu měl na starost Mgr. Zbyněk Kocurek, druhou Mgr. Drahomíra Vojkůvková a třetí Mgr. Daniela Křištofová. Snowboardistům se věnoval, jako každý rok, Aleš Závorka, kterému perfektně sekundovala jeho manželka Lucka. Ve skupinách jsme se učili jak úplným základům lyžování, tak i carvingovému stylu lyžování. K tomu nám sloužily pomůcky, které každoročně používáme a které tuto výuku zpestřují. Ať už jde o „volanty“ nebo třeba švihadla. Doufám, že formou různých her jsme naše svěřence vtáhli do krás lyžování a věřím, že většina bude v lyžování pokračovat a rodiče je v tom budou podporovat.

Poslední den jsme pro děti uspořádali závod v obřím slalomu. Trať nám, jako každý rok, postavil Aleš Závorka, který má veškeré potřebné vybavení včetně časomíry. Měli jsme celkem pět kategorií. Čtyři lyžařské a jednu pro snowboardisty, které si Aleš ještě rozčlenil na „amatéry" a ,,profesionály“. Z časových důvodů se jelo pouze jedno kolo, přesto si myslím, že si závod všichni užili. Jsem velice rád, že i rodiče přišli podpořit své děti. Každý účastník závodu dostal sladkou odměnu, vítězové navíc diplomy a drobné ceny.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří mají podíl na tom, že máme všichni dobrý pocit z toho , že se nám lyžařský výcvik líbil a že jsme si ho náramně užili. Ať už jde o instruktory, žáky, kteří byli po celou dobu skvělí, ale i majitele a personál SACHOVKY, se kterými jsme vždy dobře vycházeli a doufám, že tomu tak bude i nadále.

Zbyněk Kocurek, vedoucí kurzu

B ě h     z a     z d r a v í m

V pátek 12.9. 1914 se žáci naší mateřské i základní školy zúčastnili běžeckého závodu „Běh za zdravím“ v Rožnově pod Radhoštěm. Závodilo se v 6 kategoriích (od předškoláků závodili zvlášť kluci a holky). Naši závodníci dopadli v konkurenci okolních škol a školek velmi dobře.

Výsledky:

Karegorie   Jméno Umístění
Mateřská škola čtyřletí Vaníček Nikolas 2. místo
Předškoláci chlapci Prorok Lukáš 1. místo
  dívky Závorková Anna 2. místo
Nejmladší žáci 2. - 3. třída Lejska Adam 1. místo
    Otepková Kristýna 5. místo
Mladší žáci 4. - 5. třída Kubáň Pavel 3. místo
    Podešvová Zuzana 3. místo
Starší žáci 6. -7. třída Křenek David 5. místo
    Barabášová Tereza 2. místo
    Pšenicová Veronika 3. místo
  8 - 9. třída Žitník Richard 2. místo
    Kubáňová Karolína 2. místo

FOTO ZDE

_______________________________________________________

Hornobečvané na VI.Rožnovské olympiádě

Ve dnech 19.-20.června se žáci ZŠ T.G.Masaryka a MŠ Horní Bečva zúčastnili VI.Rožnovské olympiády dětí a mládeže a nevedli si vůbec špatně. Sportovci I.stupně obsadili se 14 body 10.místo, žáci II.stupně skončili na 4.-5.místě s 28 body. Hornobečvanská mateřská škola obsadila krásné 2.místo mezi 13 mateřskými školami ( dosáhla 50 bodů ).

Ve čtvrtek změřili své síly plavci a atleti. Největšího úspěchu v plavání dosáhla osmačka Kristýna Kubešová, která časem 34,36 s. vybojovala zlatou medaili. Sedmačka Adéla Kubáňová skočila do dálky 415 cm a obsadila 1.místo ( její spolužačka Radka Kretková výkonem 398 cm skončila čtvrtá ). Žák 7.třídy Pavel Růčka si odvezl z VI.Rožnovské olympiády stříbrnou medaili za výkon 8,07 s. v běhu na 60 m.

Druhý den se soutěžilo v míčových hrách – ve vybíjené, házené, kopané a basketbalu. Fotbalisté I.stupně obsadili 2.místo, chlapci ze II.stupně skončili na čtvrtém místě v kopané. Bronzovou medaili získala děvčata I.stupně ve vybíjené a basketbalistky z 8.a 9.tříd skončily deváté.

Děkujeme medailistům a všem ostatním sportovcům za vzornou reprezentaci školy na VI.Rožnovské olympiádě dětí a mládeže a budeme se opět těšit za 2 roky na VII.Rožnovskou olympiádu.

                                                                                        Marie Němcová

 

FOTO zde

_______________________________________________________

_________________________________________________________________________________

Hornobečvanské florbalistky postoupily do národního finále

Ve středu 15. ledna se družstvo dívek 5. třídy Základní školy TGM Horní Bečva ve složení Simona Fojtášková, Viktorie Doležálková, Vanessa Poláchová, Aneta Mikudová, Monika Botková, Radka Žitníková, Markéta Vašutová, Denisa Petřeková zúčastnilo krajského kola ve florbalu ve Vsetíně. Děvčata krajské kolo vyhrála a postupují do národního finále TOP Východ.

Všem hráčkám blahopřejeme a budeme držet palce v národním finále.

Přebor škol regionu Vsetín ve stolním tenisu

 

Žáci naší školy se 22.11. 2013 zúčastnili „Přeboru škol regionu Vsetín ve stolním tenisu“ a nevedli si špatně.

Družstvo (neregistrovaní) ve složení Jan Kubáň, Karolína Matušíková a Tomáš Mikel obsadilo velmi pěkné 3. místo.

V jednotlivcích se Jan Kubáň umístil na 1. místě, Jakub Němec byl 2., Tomáš Mikel 7., Pavel Mužátko 10. a Karolína Matušíková obsadila 13. místo v kategorii neregistrovaných hráčů.

V kategorii registrovaných hráčů se umístil Daniel Ivánek a Sandra Stromšíková na 5., Adam Vašut na 6. místě.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim hodně sportovních úspěchů. Taktéž děkujeme jejich trenérovi panu Jiřímu Valovi.

_____________________________________________________________________________________---

PŘESPOLNÍ BĚH

Dne 2.10. 2013 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, který se konal v parku Kinských ve Valašském Meziříčí. Jednalo se o závod družstev. Naši školu jsme reprezentovali ve třech kategoriích. Mladší žačky (6.-7. třída), starší žačky (8. a 9. třída) a starší žáci (8. a 9. třída). Družstvo mohlo být maximálně šestičlenné, přičemž se hodnotily pouze časy čtyř nejlépe umístěných závodníků.

V celkovém hodnocení mladší žačky obsadily 7.místo, starší žačky byly na 6.místě. Nejlepší umístění se podařilo vybojovat starším žákům, získali krásné druhé místo, přičemž Richard Žitník obsadil celkově třetí místo, Michal Lejska deváté místo, Tomáš Mikel desáté místo a odvezli si ze závodu diplom a stříbrné medaile. Bohužel do krajského kola postupoval pouze jeden účastník, v tomto případě ZŠ Videčská     z Rožnova pod Radhoštěm, která získala 42 bodů. My jsme za nimi zaostali pouze     o 8 bodů. Přesto si tohoto úspěchu moc vážím, protože v konkurenci 11-ti škol a 56 žáků je druhé místo krásné. Je to důkaz, že naši žáci rádi sportují a příští rok bychom mohli pomýšlet třeba i na 1. místo.

Závodu se zúčastnili tito žáci:

Radka Kretková, Karolína Kubáňová, Tereza Barabášová a Simona Fiurášková

Anna Fuleová, Natálie Hajdušková, Kristýna Kubešová a Veronika Kohoutová

Tomáš mikel, Michal Lejska, Richard Žitník, Jan Macura a Tomáš Měrka

                                                                                                     Zbyněk Kocurek

 

________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________

Na sportovním poli začali nový školní rok žáci z Horní Bečvy úspěšně

V pátek 13. září se žáci Horní Bečvy zúčastnili závodu „Běh za zdravím“, který se každoročně koná v Rožnově pod Radhoštěm pod záštitou SVČ. Závodu v přespolním běhu se z naší školy zúčastnilo 12 dětí z I. a 12 žáků z II. stupně.

V kategorii 2. a 3. tříd vyhrála 1. místo žákyně 3. třídy Michaela Mikudová. Bratři Tomáš a David Křenkovi (kategorie 4. a 5. třída) se umístili ve velké konkurenci na pěkném 4. a 5. místě. II. stupeň si nevedl také špatně. V kategorii 6. a 7. tříd získala zlatou medaili Karolína Kubáňová, pro bronzovou medaili si doběhla Tereza Barabášová a krásnou čtvrtou příčku obsadila Simona Fiurášková. V kategorii chlapců obsadil 5. místo Pavel Juroška. V kategorii 8. a 9. tříd získal bronzovou medaili Richard Žitník, Michal Lejska se umístil na 5. místě.

Děkuji všem žákům za výborné výsledky. Myslím si, že máme velkou naději na dobré umístění v přespolním běhu, kterého se zúčastníme začátkem října ve Valašském Meziříčí. Žákům přeju hodně sportovního štěstí.

Jak je vidět, tak pátek 13. nemusí vždy znamenat smolný den.

 

Mgr. Zbyněk Kocurek

 

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Macurův memoriál

U příležitosti osvobození Horní Bečvy se 7.května uskutečnil tradiční závod         v přespolním běhu Macurův memoriál za účasti 101 závodníků (z toho 11 přijelo   z Prostřední Bečvy). Soutěžilo se v 11 kategoriích, účastníci se museli poprat     s různými délkami tratí. Největší zájem o tento závod mají mladší děti, ve starších kategoriích bývá běžců méně. Memoriál probíhal za ideálního jarního počasí, i divácká kulisa byla dost početná.

A tady jsou výsledky:

1.-2.třída děvčata –    1. Michaela Mikudová

                                   2. Zuzana Skalíková

                                   3. Kateřina Blinková

1.-2.třída chlapci –   1. Adam Lejska

                                2. Pavel Holzer

                                3. Petr Žitník

3.-4.třída děvčata –   1. Radka Žitníková

                                  2. Aneta Mikudová

                                  3. Viktorie Andreevová

3.-4.třída chlapci –    1. Tomáš Křenek

                                 2. Jakub Macura

                                 3. David Křenek

5.-6.třída děvčata -  1. Karolína Kubáňová

                                   2. Tereza Barabášová

                                   3. Simona Fiurášková

5.-6.třída chlapci –   1. Pavel Juroška

                                2. Jakub Němec

                                3. Lukáš Vaněk a Filip Rybár

7.-8.třída děvčata –    1. Natálie Hajdušková

                                   2. Pavla Křištofová

                                   3. Kristýna Kubešová

7.-8.třída chlapci – 1. Adam Solanský

                                 2. Richard Žitník

                                 3. Daniel Zbránek

9.třída děvčata –   1. Barbora Podešvová

9.třída chlapci –   1. Dominik Opálka

                            2. Lukáš Juřík

                            3. Petr Mach

Ženy –  1. Iva Chovancová

            2. Jana Žitníková

První tři v každé kategorii obdrželi diplomy, medaile a pěkné ceny, na které přispěli Obecní úřad, Sbor dobrovolných hasičů, TJ Sokol, Zlínský kraj a Nadační fondy při Základní škole v Horní a Prostřední Bečvě.

Marie Němcová

 

FOTO

_________________________________________________________________________

Předpouťový volejbalový turnaj

V pátek 28.6. se sešlo 5 bečvanských volejbalových družstev na tradičním Předpouťovém turnaji v hale Základní školy v Horní Bečvě. Muži a ženy hráli systémem každý s každým na 2 sety do 25 bodů. 10 utkání odpískala volejbalová rozhodčí Iveta Kubáňová spolu se sudími z řad hráčů. Věkové složení týmů bylo různorodé. Před poutí si přišli zahrát volejbal bývalí žáci základní školy, středoškoláci, vysokoškoláci i učitelé. Tým s názvem Do počtu zvítězil se ziskem 11 bodů, 10 bodů a 2.místo obsadilo družstvo Laxní. Kantoři letos neobhájili loňské prvenství a s 5 body byli třetí. Pomlčky nasbíraly 3 body a připadlo jim nepopulární 4.místo. Ženský tým Cats obsadil s jedním bodem 5 místo. Všechna družstva obdržela diplomy a dárkové koše, na které přispěli Obecní úřad, Tělovýchovná jednota Sokol a Sbor dobrovolných hasičů z Horní Bečvy. Další turnaj by se měl uskutečnit na Vánoce.

Marie Němcová

 

FOTO

____________________________________________________________________________________________

Volejbal v hornobečvanské škole

Základní škola v Horní Bečvě uspořádala obvodní kola ve volejbalu chlapců a děvčat obvodu Rožnov p/R. 21.března se utkalo v hale základní školy 6 týmů chlapců, kteří hráli ve 2 skupinách vždy na 2 sety do 20 bodů. Nejlépe se s turnajem vypořádali volejbalisté ze ZŠ Zubří, kteří obsadili 1. místo, o 1 bod druhá skončila pořádající     ZŠ Horní Bečva, třetí byla ZŠ Pod Skalkou, čtvrtá příčka patří ZŠ Dolní Bečva, pátí byli chlapci ze ZŠ Vidče a pořadí uzavřela ZŠ Videčská. Do okresního kola postupují Základní školy ze Zubří a Horní Bečvy.

27.března proběhla stejná soutěž pro děvčata. Před velikonočními prázdninami hornobečvanská hala přivítala 6 družstev volejbalistek, které hrály stejným systémem jako chlapci. Po napínavém finále si prvenství odnesly holky ze ZŠ Vidče, které porazily ZŠ Horní Bečvu až ve třetím setu. Třetí skončila ZŠ Videčská a čtvrté byly gymnazistky z Rožnova p/R., pátou příčku obsadila ZŠ Zubří a šestou ZŠ Dolní Bečva. Do okresního kola postupují volejbalistky z Vidče a Horní Bečvy. Všem postupujícím chlapcům i děvčatům přejeme mnoho úspěchů v okresních kolech ve Valašském Meziříčí a v Hovězí. Děkujeme volejbalové rozhodčí Ivetě Kubáňové, která odpískala zápasy spolu s rozhodčími z řad učitelů tělesné výchovy.

                                                                     Marie Němcová

FOTO

_________________________________________________________________________________________________

Velikonoční volejbalový turnaj

Nejen Vyorané myši, Besťáci, Vlčáci, Coolturisti, Avex, Pobřeží lihoviny, Pomerančky, 3,5 promile, Pomlčky, ale i Zpocené uklízečky, Cats, Do počtu, Banánové slupky, Dřevorubci a Unknown bojovali na Bílou sobotu 30.března v hale Základní školy v Horní Bečvě na 2 hřištích ve Velikonočním volejbalovém turnaji smíšených družstev, kterých bylo letos 15. Oslavit velikonoční svátky volejbalem přijeli nadšenci tohoto sportu z Krnova, Horního Lidče, Vsetína, Valašského Meziříčí, Vidče, Rožnova p/R. a samozřejmě i sportovci z Dolní, Prostřední a Horní Bečvy. Týmy hrály ve 3 skupinách po 5 družstvech systémem každý s každým na 2 sety do 20 bodů. Z každé skupiny postoupily 2 nejlepší týmy do závěrečných bojů o umístění. O 5.-6.místo se utkali Avex a Pobřeží lihoviny, Coolturisti s Vlčáky bojovali o 3.-4.místo a ve finále zvítězilo družstvo Vyorané myši nad Besťáky. V podvečer bylo dobojováno. Vítězi se staly Vyorané myši, druzí skončili Besťáci a Vlčáci byli třetí. A tady je další pořadí: 4. Coolturisti, 5. Avex, 6. Pobřeží lihoviny, 7. Pomerančky, 8. 3,5 promile, 9. Pomlčky, 10. Zpocené uklízečky, 11. Cats, 12. Do počtu, 13. Banánové slupky, 14. Dřevorubci, 15. Unknown. Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni David Rožnovják z Vyoraných myší a Monika Adamičková z Besťáků. První 3 týmy si odvezly diplomy, medaile a dárkové koše, družstva na 4.-15.místě dostala velikonoční dárkové balíčky, na které přispěli Obecní úřad, TJ Sokol, Sbor dobrovolných hasičů a Nadační fond při ZŠ Horní Bečva. Děkujeme volejbalové rozhodčí paní Ivetě Kubáňové, která odpískala většinu utkání spolu s rozhodčími z řad hráčů.

                                                        Marie Němcová

FOTO

 

__________________________________________________________________________________________

„Lyžák“ hornobečvanských dětí

Jako každoročně i letos uspořádala Základní škola v Horní Bečvě lyžařský kurz pro žáky páté a sedmé třídy, který byl pětidenní a uskutečnil se ve Ski areálu U Sachovy studánky v Horní Bečvě. Děti se učily základům lyžování a snowboardingu pod vedením instruktorů Zbyňka Kocurka, Daniely Křištofové, Marie Němcové, Aleše Závorky a Vladimíra Huňaře.

V pátek 25.ledna se žáci rozřadili do 4 družstev podle výkonnosti a potom se instruktoři věnovali nácviku základních lyžařských a snowboardových dovedností, ti zdatnější zvládali i carvingové oblouky. Svah byl vždy perfektně upraven, bohužel počasí v úterý „stávkovalo“, ale ostatní dny se už lyžovalo dobře.

Vyvrcholením byly lyžařské závody ve slalomu, které se uskutečnily poslední den výcviku. Aleš Maceček zvítězil mezi páťáky ( čas 25,1 s ), druhý byl Radim Vojkůvka ( 25,5 ) a třetí dojel Martin Bradáč ( 26,8 ). Adéla Bohušová ( 23,2 ) byla první na stupních vítězů mezi děvčaty z 5.třídy, druhá dojela Simona Fiurášková ( 23,9 ) a bronzovou příčku obsadila Sára Bílková ( 24,2 ). Nejrychlejším sedmákem byl Richard Žitník ( 16,9 ), David Prorok skončil druhý ( 21,8 ) a Vojtěch Maceček třetí ( 22,8 ). Šárka Otepková ( 20,0 ) zvítězila mezi děvčaty 7.třídy, druhá dojela Kristýna Kubešová ( 21,4 ) a na bronzový stupínek vystoupila Aneta Nytrová ( 22,3 ). I snowboardisté jeli stejný slalom, se kterým si nejlépe poradil Jan Macura (27,4 ), druhá byla Tereza Barabášová   ( 31,8 ) a třetí dojel Rudolf Minarčík ( 46,8 ). První 3 závodníci obdrželi diplomy a čokolády, všichni ostatní byli odměněni sladkostmi.

Instruktoři měli radost, že všechny děti zvládly základy lyžování a snowboardingu a teď záleží jen na nich, zda budou v tomto krásném sportu pokračovat a využijí získaných lyžařských dovedností, kterým se na kurzu naučili.

Všichni účastníci lyžařského kurzu děkují „klukům“ u vleku i obsluze v bufetu za ochotu a pěkný přístup ke všem účastníkům lyžařského výcviku.

Marie Němcová

 

Všichni účastníci před závodem

 

Snowboardisté

1. družstvo

2. družstvo

3. družstvo

______________________________________________________________________________________________________________________

Děvčata z Horní Bečvy postoupila ve florbalu do TOP8 Východ

 

Děvčata z 1. stupně vyhrála krajské kolo ve Vsetíně a postupují do TOP 8

do Brna, kde se utkají v březnu s 8 vítěznými družstvy z jiných krajů.

Naši školu reprezentovaly tyto dívky:

Sára Bílková, Adéla Bohušová, Vendula Němcová, Tereza Barabášová, Lucie Kohoutová z 5. třídy.

Markéta Vašutová, Monika Botková, Aneta Mikudová,Radka Žitníková a Terezie Blinková ze 4. třídy.

Všichni budeme našim holkám držet pěsti, ať postoupí do celostátního finále.

 

Daniela Křištofová

___________________________________________________________________________________________________

 

BESŤÁCI vítězi Vánočního turnaje

Na Štěpána 26.12. se sešlo 11 smíšených volejbalových družstev na tradičním Vánočním volejbalovém turnaji v hale Základní školy v Horní Bečvě. Oslavit vánoční svátky pohybem přijeli sportovci ze Vsetína, Valašského Meziříčí, Rožnova p/R., Dolní, Prostřední i Horní Bečvy. I věkové složení hráčů bylo různorodé. V zápasech jsme mohli vidět žáky 9.tříd, středoškoláky, vysokoškoláky, střední i starší generaci.

Volejbalisté se utkali ve dvou skupinách systémem každý s každým, hrálo se na 2 sety do 20 bodů. Na 2 hřištích bylo celkem sehráno 30 zápasů, které odpískala volejbalová rozhodčí Iveta Kubáňová spolu s rozhodčími z řad hráčů. Z každé skupiny postupovaly do dalších bojů 3 nejlepší týmy. O 5. – 6. místo se utkalo družstvo Avex s týmem Rrrrr. Avex zvítězil a obsadil celkově 5.místo, Rrrrr byli šestí. V dalších zápasech Besťáci porazili Coolturisty 2:0 a stejným poměrem zvítězili Vlčáci nad týmem Do počtu. V semifinále vyhráli Coolturisti nad mužstvem Do počtu a obsadili celkově 3.místo, Do počtu byli čtvrtí. Velmi dramatické bylo finálové utkání, ve kterém Besťáci porazili Vlčáky 2:1 a stali se vítězi Vánočního volejbalového turnaje.

A tady je celkové pořadí:

1. Besťáci

2. Vlčáci

3. Coolturisti

4. Do počtu

5. Avex

6. Rrrrr

7. Unknown

8. Jarcová

9. Pomlčky

1O. Pobřeží lihoviny

11. Mamby

V podvečer bylo dobojováno. První tři družstva obdržela medaile, diplomy a dárkové koše, týmy na 4. – 11.místě si odvezly také dárkové balíčky. Na ceny přispěli Obecní úřad, Tělovýchovná jednota Sokol a Sbor dobrovolných hasičů z Horní Bečvy. Po vyhlášení výsledků si hráči i organizátoři popřáli zdraví, štěstí a pohodu do roku 2013 a slíbili si, že se opět sejdou tentokrát na Velikonočním turnaji.

Marie Němcová

Úspěch našich žaček ve sportovní gymnastice

V sobotu  8.12. 2012  se  družstvo  našich žáků  zúčastnilo 9. ročníku gymnastické soutěže “Perníkový závod” ve Frenštátu pod Radhoštěm.
Náš kroužek sportovní gymnastiky v prostných, kladině a přeskoku  reprezentovaly tyto žákyně:
Sandra Stromšíková, Aneta Nytrová, Veronika Pšenicová, Adéla Martináková, Terezie Blinková, Eliška Petřeková, Adéla Bohušová, Monika Ondruchová, Michaela Fárková a Denisa Petřeková.
Největším úspěchem bylo 1. místo Adély Bohušové z  5. třídy.
Na 2. místě skončila Monika Ondruchová ze 7. třídy a na 3. místě se umístila Michala Fárková ze 6. třídy.
V kategorii mladších žáků  Denisa Petřeková ze 4. třídy skončila na 3. místě.
V kategorii přípravka se na 1. místě umístila Viktorie Mazurková z 1. třídy, 2. místo obsadila Patricie Stromšíková a 3. skončila  Kateřina Blinková z 2. třídy.
Za nejmladší kategorii vybojovala 2. místo Barborka Jalůvková z MŠ.
Děkujeme trenérům Markétě Cvernové, Ivetě Rybárové, Pavlu Kadeřávkovi a Jaroslavě Zajíčkové  za vzornou přípravu závodnic, rodičům za pomoc, dopravu a podporu svých dětí. A přejeme hodně úspěchů našim gymnastkám v dalších závodech.
                            Daniela Křištofová

______________________________________________________________________________

 

Horní Bečva v malé kopané obhájila prvenství z minulého roku a postoupila do krajského kola

Žáci 8. a 9. tříd ze ZŠ Horní Bečva se po vítězství v okrskovém kole dostali mezi nejlepších osm celků z okresu Vsetín v halové kopané. Turnaj se konal 21.11.2012 v Zašové. Hrálo se ve dvou skupinách. Hornobečvané měli ve skupině domácí Zašovou, Karolínku a vsetínskou Ohradu. Ve druhé skupině se proti sobě postavili hráči z rožnovské ZŠ Pod Skalkou, Vsetínské Trávníky, Horní Lideč a ZŠ Vyhlídka. Horní Bečva ve své skupině nenašla přemožitele. V semifinále si poradila i se ZŠ Trávníky a ve finále se ZŠ Vyhlídka. Jako jediný zástupce z okresu Vsetín se v únoru zúčastní krajského kola, které se uskuteční v Luhačovicích, kde v loňském roce získali krásné druhé místo. Přeji klukům hodně sportovního štěstí, ať se jim letos podaří vyhrát i krajské kolo.

 


Foto: nahoře zleva –Barabáš Josef, Fiurášek Marek, Fárek Prokop, Bill Radek, Solanský Adam, Mgr. Kocurek Zbyněk

Dole zleva- Lejska Martin, Opálka Dominik, Solanský Jiří, Onderka Lukáš, Polách Radim

Dole- Malina Robert

______________________________________________________________________________________________________________________

Stolní tenis

V měsíci listopadu proběhl turnaj ve stolním tenisu.

Žáci soutěžili v kategoriích: 3. – 5. třída,

6. – 7. třída, 8. – 9. třída – dívky, chlapci.

Turnaje se zúčastnilo celkem 29. Žáků.

Děkujeme trenérovi panu Jiřímu Valovi za zorganizování turnaje a obci Horní Bečva za ceny.

_____________________________________________________________________________________________

 

KINDERIÁDA

10.10. 2012 se družstvo našich žáků z 1. stupně zúčastnilo 9. ročníku „Kinderiády“ v Uherském Hradišti, kterého se zúčastnilo 33 škol ze Zlínského kraje.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

2. třída Michaela Mikudová,  Vojtěch Farník

3. třída Tereza Gajdušková, Pavel Kubáň

4. třída Radka Žitníková, Tomáš Křenek

5. třída  Simona Fiurášková, Tereza Barabášová, René Vašut, Jakub Kohout

Žáci soutěžili v těchto disciplínách:

všichni běh 60 m

2. třída ve skoku z místa

3. třída v hodu plným míčem

4. třída v hodu kriketovým míčkem

5. třída ve skoku do dálky

 Na závěr běželi za každou školu čtyři  žáci štafetu.

Největšího úspěchu dosáhla Radka Žitníková –   v běhu na 60 m obsadila 3. místo.

                                                           Daniela Křištofová

_________________________________________________________________________________________

 

V. Rožnovská olympiáda

   Ve dnech 12. -14. září se uskutečnila V.Rožnovská olympiáda dětí a mládeže, které se zúčastnila i ZŠ T. G. Masaryka a MŠ v Horní Bečvě. Zastoupení jsme měli jak na prvním, tak na druhém stupni. Dokonce jsme byli nejpočetnější výpravou na letošní olympiádě.

   Nejlepších úspěchů dosáhly tyto žákyně: Kristýna Kubešová ze 7. třídy doplavala na 1.místě na 50 metrů časem 34,70 sekundy a v hodu granátem výkonem 40 metrů vybojovala zlatou medaili žákyně 9. třídy Veronika Krňová. Za velmi deštivého počasí vybojoval Tomáš Růčka ze 7. třídy druhé místo v hodu kriketovým míčkem.

   V Běhu za zdravím doběhl Richard Žitník ze 7. třídy na 2. místě a v kategorii 2.-3. tříd vybojoval Pavel Kubáň bronzovou medaili. Ale ani ostatní naši běžci nezůstali pozadu a do celkového hodnocení škol přispěli několika důležitými body.

   V kolektivních sportech největšího úspěchu dosáhly žákyně 1. stupně ve vybíjené, kde se umístily na výborném 1. místě. Chlapci 2. stupně obsadili v malé kopané bronzovou příčku. Celou skupinu vyhráli bez ztráty bodu, bohužel v semifinále smolně prohráli 2:1 se ZŠ Videčská a mohli už pomýšlet jen na bronzovou medaili, kterou nakonec vybojovali. Fotbalisté 1.stupně v malé kopané obsadili místo páté, basketbalistky 2. stupně byly také páté a v malé házené žáci 1.stupně byli desátí.

   Mateřská škola obsadila celkově 14. místo a sportovci 2. stupně obsadili nelichotivé  4. místo, když jim chyběl jediný bod na místo třetí. Celkového hodnocení se zúčastnilo 13 škol.

   Přesto je potřeba všem žákům, kteří naši školu reprezentovali, poděkovat, protože dokázali, že patříme k nejlepším školám v našem okrsku a že sport nás moc baví.

   Za 2 roky se budeme těšit na VI.Rožnovskou olympiádu dětí a mládeže.

                                      

   Foto                                                           Mgr.Zbyněk Kocurek

__________________________________________________________________________________________

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode