_______________________________________________________________

SKŘIVAN 2017

V pátek 17.března se začal plnit hornobečvanský kinosál, kde se konal 15.ročník pěvecké soutěže žáků 2.stupně základní školy s názvem BEČVANSKÝ SKŘIVAN 2017, kterého se zúčastnilo 12 zpěváků – 11 děvčat a 1 chlapec. Celým programem nás provedly a svého nelehkého úkolu se výborně zhostily Simona Fiurášková a Adéla Bohušová.

Úvod soutěže jako tradičně obstaral pěvecký sbor hornobečvanské základní školy Skřivani pod vedením p.uč.Dity  Gužíkové, která má největší zásluhu na konání této veřejnosti velmi oblíbené akce. Soutěžící zpívali písničky nejen v češtině, ale i anglicky a slovensky. Porota to neměla vůbec lehké, protože všech 12 soutěžících podalo skvělý výkon, ale jen 3 nejlepší mohli být oceněni. Předsedou poroty byl bývalý kytarista a zpěvák punk-rockové formace PUNKHART, nyní sólový zpěvák s akustickou kytarou, textař, skladatel a interpret v jedné osobě Tomáš Ptáček alias Ptakustik.

A jak to vše dopadlo? Vítězkou se stala Sára Bílková s písničkou If I Ain´t Got You a odnesla si za 1.místo krásnou cenu – altovou flétnu. Druhé místo obsadila Magdaléna Kadavá, která si vybrala píseň Vyznanie. Cenou za 2.místo byla tamburína. Třetí skončila Markéta Vašutová s Modlitbou pro Martu. Za 3.místo obdržela zvonek z dílny uměleckého kováře Roberta Štěpánka z Rožnova p/R. Cenu poroty si odnesl Josef Němec za interpretaci písně Husličky. Z rukou hlavního porotce převzal rozsáhlý zpěvník Jaromíra Nohavici.

Přeplněný kinosál mohl obdivovat nejen krásné písně, ale byl mile překvapen i doprovodným programem. Kromě písniček hlavního porotce Ptakustika, publikum nadšeně tleskalo žákům 6.třídy, kteří si s chutí zatančili Lambádu, osmáci si připravili taneční vystoupení na mix písniček Michaela Jacksona, 7.třída předvedla Popletenou pohádku, žákyně 9.tříd nacvičily tanec na píseň z filmu Footloose - tanec zakázán - nacvičila Adéla Bohušová. Vystoupili i Dance Rebels KIDS, Dance Rebels Group nine – cvičitelky Iva Huňařová a Soňa Stromšíková. Několik let bývá zvykem na Skřivanovi, že „deváťáci“ se loučí se základní školou nějakou společnou písničkou. Letos si nacvičili a společně obě 9.třídy zazpívaly od Michala Davida song „Největší z nálezů a ztrát“ a sklidili velký potlesk.

Obě moderátorky pogratulovaly výhercům a poděkovaly všem, bez kterých by se tato soutěž neuskutečnila (doprovodu na klavír p.Šrámkové, klukům u aparatury, sponzorům, všem učitelkám a učitelům za nácvik a také za krásnou výzdobu). Avšak největší potlesk si zasloužila a krásnou kytici dostala hlavní organizátorka Skřivana p.uč.Dita Gužíková, bez které by se tato akce nemohla uskutečnit.

Skončil 15.ročník BEČVANSKÉHO  SKŘIVANA a my se budeme těšit na jeho 16.pokračování v roce 2018.

Marie Němcová

_______________________________________________________________

______________________________________________________

DIVADLO SLUNEČNICE

Ve čtvrtek 23. února k nám přijelo divadlo Slunečnice z Brna, které si pro žáky obou stupňů připravilo hudební program.

Pro 1. - 4. třídu to byla muzikálová show HRAJEME SI S POHÁDKOU, kde zazněly nejznámější a nejoblíbenější melodie z pohádek a dětských filmů: Šíleně smutná princezna, Princové jsou na draka, Saxana, Tři veteráni, Pyšná princezna nebo Princezna ze mlejna. Pohádkami nás provázel inspektor Rampepurďák Dlouhohřívý (Kristián Šebek) a princezna (Dorota Lichvárová), se kterými jsme si společně zazpívali i zatančili.

Naučný pořad SUNFLOWER ENGLISH SHOW zaměřený na překlady textů populárních skladeb zahraničních interpretů shlédli žáci pro 5. – 9. ročníků. Během představení jsme mohli rozebrat a překládat texty písní o životě, lásce a vztazích. Zábavnou formou jsme si tak procvičili anglický jazyk. Zazněly skladby od známých zpěváků jako jsou např. Lady Gaga, Adele, John Newman, Miley Cyrus, Pharrell Williams, One Direction a další.

Děkujeme za hodinu plnou nejen hudby a tance, ale také zábavy pro velké i malé. Z divadla jsme odcházeli všichni spokojeni a nadšeni.

Určitě se těšíme další spolupráci.

Zuzana Valová

______________________________________________________

Studánka Rubínka

Studánka Rubínka je již osmý pohádkový muzikál, který nastudovali členové pěveckého sboru Skřivani. Dne 14. října se uskutečnila dvě dopolední představení pro žáky ZŠ a MŠ z Horní a Dolní Bečvy a odpoledne jedno přestavení pro veřejnost. Ve dnech 17. a 18. října Skřivani odehráli a odzpívali čtyři představení pro základní a mateřské školy z Rožnova a okolí.

Tentokrát nás vodní a lesní víla zavedly do lesa, kde si spokojeně žila zvířátka – lišky, veverky, srnky, ptáčci, zajíčci, samozřejmě tam nechyběly květinky a hřiby. Na všechny dohlížel medvěd, který dbal na to, aby nikomu nebylo ubližováno. Ale jak už to v pohádkách chodí, vždy ten poklid musí někdo narušit. Byli to tři kluci uličníci, kteří neměli nic jiného na práci, než ubližovat zvířátkům a ničit, co jim přišlo pod ruce. Kdyby nezasáhla zvířátka a nedala chlapcům za vyučenou, tak by zničili i lesní studánku, která je tak důležitá pro celý les.

Na příběhu lze ocenit nejen napínavý děj, ale také krásné písničky a melodie, které dotváří dramatičnost celého představení. Scénář napsala Daniela Křištofová a hudební část měla na starost Dita Gužíková. Největší zásluha patří Skřivanům, kteří každé představení hráli a zpívali s obrovskou chutí, což pokaždé ocenilo publikum svým potleskem. Doufáme, že se vám představení líbila.

Vaši Skřivani

FOTO ZDE