Fotografie z jarních aktivit ve školní družině ZDE

Karneval v ŠD 2015

I letos se děti těšily na náš tradiční maškarní karneval. Nejdříve jsme si vyzdobili školní družiny, vyrobili pozvánky a tvořili vlastní masky. Karneval proběhl v malé tělocvičně ve spolupráci s kroužkem Šikula. Holčičky se proměnily v krásné princezny, ale i zvířátka a čarodějnice, kluci v rytíře, čertíky, vojáky, piráty a jiné originální masky. Paní vychovatelky a učitelky pro děti připravily nové soutěže, hrátky, tanečky, balonky a sladké odměny.

ŠD MÁ TALENT A CIHLIČKY

V 1. oddělení proběhla soutěž " ŠD má talent". Přihlásily se odvážné děti a předvědly nám, co umí. Kristýnka, Barča O. a Linda nám zazpívaly, Vanesska zatancovala, Zdeněk a Barča J. nás pobavili vyprávěním vtipů. Přišel i Pat a Mat - Radka a Ema a snažily se postavit dům. Eliška se předvedla jako hadí žena - gymnastka a Kuba v Tělocvičně zatančil brake dance. Lidovou píseň zazpívala i budoucí paní učitelka Pavla, která u nás byla na pedagogické praxi. Všichni účastníci soutěže získali odměnu.

Ve ŠD máme nové stavebnice z velkých, lehkých kostek - Cihličky pro dětičky. Hry s Cihličkami rozvíjí fantazii, konstruktivní myšlení, sociální hru, prostorovou orientaci, jemnou i hrubou motoriku. Děti si z nichz staví hrady, věže, garáže, domečky labyrinty, slalom, opičí dráhy, panáčky, židle a křesla, prolézačky a koutky na hraní.

Zima ve ŠD 2015

My Tři králové jdeme k Vám .... Děti vyslechly povídku, zazpívaly si, vyluštily kvíz a vyrobily si královské koruny.

Letos nám zima nadělila dostatek sněhu, děti si užily zimní radovánky - vyrobily si iglů nebo postavily sněhuláky. I v družině jsme tvořili lední medvědy, eskymáky, sněhuláky, budky pro ptáčky z dýhy a kalendáře. Pro budoucí prvňáčky k zápisu děti v družině  vytvořily sněhuláky, kterým přidaly bonbonky. Mezi oblíbenou zábavu ve ŠD patří i hra "Blafuj", při níž děti podvádí - "blafují" a naroste jim dlouhý nos.

Vánoční tvoření

Před Vánocemi se ve škole konal tradiční jarmark, kde děti ze ŠD taky prodávaly své výrobky. Děti vytvořily krásné betlémy ze špachtlí, přání z organzy, čerty a anděly z roliček, sněhuláky z vlny, svícny z větviček, zvonečky z vodního skla a jiné krásné dekorace. Za utržené peníze jsme koupili nové ubrusy na stoly do ŠD, hry a hračky pro děti. Děti ze 2. třídy si ve cvičné kuchyňce samy napekly perníčky a ozdobily polevou. Bohužel fotky z těchto činností se nepovedly, ale nad perníčky se týž den jen zaprášilo, nezbyl ani jeden.

V ŠD I. proběhla soutěž o "Nejkrásnější vánoční mandalu", kterou vyhrála Baruška Jalůvková ze 2. třídy, dále Ema Fárková, Barča Ondruchová, Vanessa Valová, Anička Komnacká. Nejlépe ozdobeného vánočního kapra měla Vanesska Valová a Baruška Ondruchová.

Podzim 2014

V září opět zahájila provoz školní družina. Malí prvňáci letos chodí do ŠD II. v prvním patře. V přízemí jsou druháci a část 3. třídy.

Družiny jsou nově vybaveny koberci a sedacími vaky pro pohodlnou relaxaci dětí po vyučování. Každý den se snažíme chodit ven na vycházky, na školní zahradu nebo do lesa, kde si děti rády staví domečky z přírodnin nebo bunkry na schovávanou.

V družině si nejen hrajeme, ale i tvoříme a výrobky zdobíme chodby školy, okna šatny i samotnou ŠD. Letos jsme vyráběli dýně, sovy, muchomůrky, netopýry a různá strašidla. V I. oddělení děti soutěžily o "Nejkrásnější strašidelný hrad", který tvořily z různých krabiček a papírů. Z výhry se radovaly dívky ze 2. a 3. třídy, 2. místo obsadili chlapci ze 2. třídy a 3. místo kluci ze 3. třídy. Všem se výrobky moc povedly.