Spolupráca cez monitor -2018/2019

Zpráva o realizaci aktivity 17. 4. a 25. 4. 2019 - ZDE

Spolupráca cez monitor 2017/2018

V letošním školním roce 2017/2018 se žáci obou škol v rámci projektu „Spolupráca cez monitor“ učili pracovat s programem Corel, krerý byl pořízen v rámci tohoto projektu.

Z každé školy bylo vybráno deset žáků, kteří pracovali pod vedením Ing. Jiřího Sumbala. Cílem tohoto setkání, které se uskutečnilo 14. března na Horní Bečvě, bylo navrhnout logo knihovny.

Zápis ze setkání v PDF ZDE

Spolupráca cez monitor 2015 -2016

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ  2017ZDE

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ 2016- zde

Spolupráca cez monitor

Projekt: „Spolupráca cez monitor“

Projekt je zaměřený na spolupráci dvou základních škol v oblasti informačně komunikačních technologií. Jedna škola je z České republiky –Horní Bečva, okres Vsetín a druhá ze Slovenska - Lietavská Lúčka, okres Žilina.

Do projektu bylo vybráno deset žáků z každé školy a ti se podíleli na tvorbě společných webových stránek. V rámci projektu proběhly 3 IKT workshopy v základní škole v Horní Bečvě a žáci se pod vedením Ing. Jiřího Sumbala seznámili s tvořením webových stránek. Výsledkem bylo vytvoření domény s online knihovnou s názvem „knihoskola.com“. Název domény vymyslela žákyně 7.B Barbora Cholevíková z Horní Bečvy

Na Slovensku v Lietavské Lúčke proběhly 2 workshopy, kde se žáci podíleli na přípravě společné knihy „Z minulosti …“.

Žáci v obou školách získávali informace o tom, jak to vypadalo za II. světové války u nich ve vesnici, a získané informace zpracovali do krátkých příběhů. Příběhy, které sesbírali z vyprávění pamětníků, si děti upravily většinou do povídek nebo básniček. Svá vyprávění autoři přepsali na počítači a upravovali pro tisk.Tato literární dílka a ilustrace se staly součástí společně vydané knihy.

Ve výtvarné výchově kreslili žáci ilustrace k těmto příběhům. Na titulní stránku byl vybrán obraz od Dominika Kanioka z 9.A z Horní Bečvy

Žáci pracovali pod vedením Mgr. Andrey Hanasové – Horní Bečva a Ing. Andreje Rozkoše – Lietavská Lúčka. Na přípravě podkladů pro společnou knihu se podílely paní učitelky Mgr. Dagmar Benková, Mgr. Silva Vašková, Mgr. Jitka Bordovská, Mgr. Dita Gužíková a Mgr. Jindřiška Růžičková.

Během jednotlivých workshopů dostali všichni občerstvení a ti, kteří dojeli na workshop z jiné školy, oběd a svačinu.

Velkou výhodou projektu byla modernizace a dovybavení obou školních knihoven. Byl nakoupen nový nábytek, počítače, knihy atd.. Dále si školy nakoupily hardware a software potřebný pro tyto aktivity.

Smyslem tohoto projektu je podpořit zájem dětí o čtení, naučit se jazyk našeho partnera a prostřednictví e-knih se seznámit s historií, kulturou a současností partnerského státu.

Projekt vyvrcholil křestem knihy „Z minulosti …“ v Lietavské Lúčke 29.4. 2015 za účasti autorů příběhů, ilustrátorů, všech účastníků jednotlivých workshopů, pěveckých sborů z jednotlivých škol, představitelů obcí, kteří byli garanty projektu, a hostů.

Mgr. Daniela Křištofová

Fotografie z projektu:

Workshopy Horní Bečva ZDE

Workshopy Lietavská Lúčka ZDE

Stará knihovna ZDE

Nová knihovna ZDE

Křest knihy ZDE

Webové stránky knihovny: www.knihoskola.com

Autoři povídek v knize Z minulosti ...

1. Veronika Pařenicová 9.B „Odvážná prababička“ – text ZDE

2. Monika Ondruchová 9.A „Zachráněný kůň“ – text ZDE