Společný pohyb a komunikace namísto počítače

OTEVÍRÁNÍ NOVÉHO VÍCEÚČELOVÉHO HŘIŠTĚ NA HORNÍ BEČVĚ

V pátek 14. 9. 2018 se otevřel nový sportovní areál u naší školy.

Součástí areálu je víceúčelové hřiště, dvě hřiště na badminton, vrh koulí, atletický ovál, skok daleký, sada posilovacích strojů a také hřiště na florbal nebo hokejbal a v zimě, pokud nám to dovolí přírodní podmínky, i hokej. Na hřiště získala obec dotace z Ministerstva pro místní rozvoj a z programu INTEREG – Přeshraniční spolupráce s obcí Lietavská Lúčka.

Slavnostního otevření areálu se zúčastnil pan hejtman Jiří Čunek,  pan Petr Hradil ředitel firmy Swietelsky (zhotovitel akce), starostové okolních obcí, ředitelé škol rožnovského regionu, pan starosta Marián Slivjak a ředitelka školy paní Daniela Bitušiaková z Lietavské Lúčky, občané Horní Bečvy a žáci naší školy.

V rámci programu se uskutečnil turnaj ve vybíjené a v minikopané. Vybíjenou vyhráli žáci z Hutiska Solance, v minikopané zvítězili žáci z Dolní Bečvy. Po vyhlášení výsledků vyběhla „Nůžková štafeta“, která předala nůžky panu starostovi Bernátovi, panu hejtmanovi Čunkovi, panu řediteli Hradilovi a našemu panu řediteli Děckému, kteří přestřihli pásku, a tím byl náš areál otevřen.

Víceúčelové hřiště je výstupem projektu „Společný pohyb a komunikace namísto počítače“. Tento projekt bude realizovat naše škola spolu se školou z Lietavské Lúčky. Součástí je testování žáků v tělesné zdatnosti, poznání státu a regionu partnera. Učitelé z obou škol provedou dva učební bloky na téma - ČR a region Valašsko – naše paní učitelka odučí v Lietavské Lúčke v českém jazyce a paní učitelka z Lietavské Lúčky odučí dva bloky u nás ve slovenštině na téma SR a zajímavosti z Žilinského kraje. Součástí bude i test, který má zjistit, co si žáci o krajině zapamatovali. Jsme zvědavi, jak si naši žáci poradí se slovenštinou a děti z Lietavské Lúčky s češtinou. Kdysi to nebyl žádný problém, ale dnes zjišťujeme, že některým, nám běžným, slovům naše děti nerozumí. Dále se uskuteční výlety a sportovní turnaje ve vybíjené, odbíjené, košíkové a v atletickém 5-boji. Věříme, že součástí různých aktivit nebude jen soutěživost a bojovnost získat první místo, ale že se naši žáci navzájem poznají a naváží kamarádské vztahy, najdou spolu společný jazyk. Vždyť přece „Společný pohyb a komunikace namísto počítače“ je správná volba.

Děkujeme našemu zřizovateli obci Horní Bečva – starostovi, ale i ostatním zastupitelům, kteří podpořili celý projekt, obci Lietavská Lúčka, firmě Swietelsky za zhotovení hřišť, projekčnímu týmu pana Arch. Kunetka, firmě Lavi Engieneering za technický dozor a všem, kteří se na hřišti podíleli.

Mgr. Daniela Křištofová

Fotogalerie: Společný pohyb a komunikace namísto počítače