POMÁHÁME

Adopce na dálku

Projekt Adopce na dálku je charitní projekt zaměřený na trvalou finanční pomoc chudým dětem formou podpory jejich vzdělání, aniž by musely opustit vlastní rodinné a kulturní zázemí.

Rovněž žáci naší školy se rozhodli pomoci - naše ,,adoptivní dcera" se jmenuje

Gloria Thomas Lobo

Gloria pochází z Indie, narodila se 31. 5. 2005, má ještě dva mladší sourozence. Jejím snem je stát se učitelkou.

Doufáme, že se jí její sen s naší pomocí jednou splní.

K čemu slouží sponzorský příspěvek?

Částka je určena přímo vybranému dítěti na  školní pomůcky (učebnice, psací potřeby, knihy), školné, školní brašnu a uniformu, cestovní výdaje (v případě, že dítě musí do školy dojíždět) a také na stravu a základní zdravotní péči.

Kde se děti vzdělávají?

Děti chodí do škol, které jsou velmi skromně zařízené. Školy jsou bez hygienického zařízení, bez lavic - sedí se a píše na zemi. V budově, kde výuka probíhá, je využité každičké místo - mnohdy je třída vytvořena i z chodby. Žáci jsou však velmi disciplinovaní a školy si váží.

V jakých podmínkách rodiny v Indii žijí?

Většina Indů žije velmi prostě a na hranici bídy - rákosový příbytek s udupanou hlínou, uvnitř chudě zařízená místnost rozdělená přepážkou na tři části (v jedné z nich mají i dobytek), a přesto jsou to velmi milí a krásní lidé, radují se ze života a vypadají šťastně. Všichni si považují pomoci, která k nim od vás přichází.

Přejeme naší indické kamarádce hodně štěstí!

Zapojte se do sběru starého papíru

Finanční prostředky získané sběrem papíru budou sloužit jako charitativní pomoc adoptované dívce z Indie.

Nejaktivnější třídy budou odměněny!

__________________________________________________________________________________________

Pomáháme opuštěným pejskům

21.12. 2011 žáci naší školy zhlédli ukázky výcviku psů v psích sportech – dogdancing (tanec se psem), dogfrisbee (házení a chytání disku) ,ukázku poslušnosti a vystavování.

Program si připravily žákyně 9. třídy naší školy Kateřina Jalůvková a Sandra Hanasová společně se studentkami Gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm Karolínou Němečkovou a Kateřinou Dvořákovou, která celý program pěkně uváděla.

Velmi zajímavé povídání si děvčata připravila o všech psích sportech, o svých psech, ale také poukázala na to, že pejsek není jen hračka, ale velká starost. Psa musíte venčit, krmit, koupat ho, starat se o něj, hrát si s ním, může být nemocný ........ a dožívá se v průměru 15 let.  Pes je taky kamarád, který vás má rád takového, jací jste, vždy vás přivítá a potěší.

Dále žáci zhlédli krátkou videoukázku agility ( běh přes překážky). Děvčata také promítla video o psím útulku v Rožnově pod Radhoštěm. Poukázala na to, že útulky se nejvíce plní po Vánocích, kdy si děti přejí pejska. Ale když vidí, že se o něj musí starat, tak ho odloží, v lepším  případě alespoň  do útulku, v horším případě ho někde vyhodí z auta.

Hlavní náplní programu byla ukázka dogdancingu. Karolína Němečková vystoupila s  Border kolií Nessie a kříženkou Tinou, kterou si vzala z útulku. Se svými fenkami pěkně zatancovala a opravdu ji poslouchaly.
Kateřina Jalůvková si připravila program s  kříženkou Amálkou a půlročním štěnětem kříženkou Kessi. Taktéž Katku její psi poslouchali a já jsem nejvíce obdivovala, jak vycvičila své půlroční štěně. Smekám.
Sandra Hanasová nám předvedla, co všechno umí její Kavalír King Charles španěl Bertík a  kříženec Arny. Všechny nás okouzlil Arny......opravdu pejsek asi 45 kg. Ale uměli oba a líbili se taky.

Děvčata si připravila pro naše žáky rovněž test znalostí o psech a soutěž v kresbě psa. Vítězové byli odměněni drobnými cenami.

Výtěžek z akce 2 030,- Kč jsme věnovali na provoz psího útulku v Rožnově pod Radhoštěm. Tímto malým peněžním darem jsme doufám zpříjemnili dny opuštěným psům.

__________________________________________________________________________________--

Pomoc koním

Naši žáci se zapojili do veřejné sbírky na podporu výcviku koní pro dětskou hipoterapii. Děti si kupují placky koní v hodnotě 20,– Kč.  Peníze jsou určeny Občanskému sdružení CHRPA, které se výcvikem koní zabývá.

Víčka pro Michalku

Žáci naší školy se zapojili do sbírání víček pro postiženou dívku Michalku

z Holešova. Odeslali 9 pytlů víček, jejichž prodejem získá rodina finanční prostředky na zakoupení speciálních pomůcek.

Dobrý den,

moc děkujeme za velkou zásobu nasbíraných víček pro naši Michalku. Zásilka dorazila v pořádku.

Chceme vám všem  moc poděkovat za to, že jste sbírali s námi.

Moc nás to potěšilo a pomohlo nám to.

Víček se podařilo nasbírat velké množství a tak budeme moci Michalce pořídit autosedačku i zdravotní kočárek.

A vy všichni na tom máte velkou zásluhu!

Moc děkujeme!

S pozdravem a přáním hezkých dní

rodina Láníková s Michalkou